15 Şubat 2011 Salı

bambu bıçak hediye

19 Ocak 2011 Çarşambahttp://mutfakcinleri.blogspot.com/2011/01/bambumhealthware-dan-hediyemiz-var.html

Bambum Healthware firması Bambum markasının Türkiye distribütörü olup sağlıklı mutfak gereçleri üretimi ve ithalatını yapmaktadır.Vizyonu geniş, yenilikçi ve heyecanlı bir ekip ile çalışan Bambum Healthware, bambu bitkisinin faydalarını tespit etmesi ile dünya piyasasında çok yeni olan bambu bıçaklar ile sektörde yer edinmiştir.Sektördeki eksiklikleri tespit edip insanları bilgilendirerek alışkanlıklarını sağlıklı bir yöne kaydıran Bambum Healthware her geçen gün misyonuna adım adım yaklaşmaktadır.

Peki sizlere vericeğim ürünle ilgilide onemli bilgiler var.Bambunun ne kadar sağlıklı olduğunu,sebzelerimizi keserken neden bambu kullanmamız gerektiğinide öğrenelim :)Bambu neden kullanılmalı ?Dünyanın en hızlı yetişen bitkisi bambu, çevreci bir bitki olmasının yanında fonksiyonel, estetik ve son derece dayanıklıdır. Bambu diğer tüm tahta ve ahşap çeşitlerine nazaran 2-3 kat daha dayanıklıdır. Bir bambu fidanı 5 yılda tam olgunluğuna ulaşırken, meşe 50 yılda diğer benzeri ağaçlar 70 yılda bu olgunluğuna ulaşabilmektedir. Bambu, meşeden sağlam ve dayanıklı olmanın yanı sıra uzun ömürlü, hafif, sağlıklı ve ekolojiktir.Sebzelerinizin Vitaminini Kesmeyin.Sebze ve meyvelerin vitaminlerini koruyan bambu bıçak ile bir domatesi ortadan ikiye keselim, bir diğerini ise çelik bıçakla keselim. İkisini birden buzdolabına koyup 48 saat sonra çıkardığımızda çelik bıçakla kesilenin büzüldüğünü, karardığını ve damarlarının kaybolmaya başladığını ancak bambu bıçakla kesilenin sanki yeni kesilip de konmuş gibi taze ve leziz kaldığını göreceksiniz.Paslanmaz çelik bıçak ile plastik kesme tahtanızda uzun süre kulanım yaptığınızda bir süre sonra aşındığını göreceksiniz ve bu da demek oluyor ki o küçük plastik parçacıkları yiyeceklerinize karışıyor bu durum da sağlığınız açısından son derecek zararlı bir durumdur. Ancak bambu bıçaklarda böyle bir durumla karılaşmazsınız. Bu yüzden Bambu Bıçaklar hijyeniktir, sağlıklıdır.Bambu Bıçak Neden Kullanalım.

Doğal ürünlerden elde edilen ev gereçleri doğu ülkelerinde uzun, köklü bir geleneğe sahiptir. Özellikle son yıllarda batıdaki bilim adamları tarafından da keşfedilen doğal kaynaklı ürünlerin etkileri mutfak ürünlerinde de kullanılmaktadır.Çelik bıçaklar temas ettiği canlı organizmaları yok eder ancak bambu bıçaklar %100 doğal olduğundan dolayı canlı organizmalara zarar vermeyip sebze ve meyvelerinizin vitaminlerini korur. Ayrıca bambu çok sıcak ve estetik görünümüyle kullanılan mekanlara da zenginlik ve şıklık katar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder